Nowe fakty w sprawie zaległych pieniędzy byłych pracowników szpitala w Kostrzynie nad Odrą

gorzow-demo

Sprawa zaległych pieniędzy byłych pracowników szpitala w Kostrzynie nad Odrą nie załatwiona jest już 7 lat, ostatnio pojawiły się nowe fakty, 15 lipca na wniosek firmy rewindykacyjnej z Poznania został wyrejestrowany z KRS SPZOZ w likwidacji, sztuczny twór który skutecznie blokował odzyskanie zaległych wypłat i generował dług sięgający już 120 mln zł, w tym ponad 7 mln zł zaległości pracowniczych. Byli pracownicy przekierowują obecnie swoje pozwy bezpośrednio na Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. pierwsza sprawa odbędzie się 17 września w Sądzie Rejonowym w Słubicach. W wyniku wielokrotnych działań, nacisków, pikiet i akcji protestacyjnych byłych pracowników oraz członków i sympatyków OZZ Inicjatywa Pracownicza zarząd powiatu gorzowskiego przekazał 200 tys. zł dla najbardziej potrzebujących, chorych osób, 14 osób dostało w całości swoje pieniądze. Protestujący proponowali te sumę zwiększyć do 1mln zł, niestety nie było poparcia dla tego pomysłu ze strony radnych powiatowych nawet tych pochodzących z Kostrzyna nad Odrą.
16 listopada odbędą się wybory samorządowe, osoby odpowiedzialne za złodziejską prywatyzację szpitala w Kostrzynie, nie wypłacenie zaległych wypłat 340 byłym pracownikom, bezmyślne zadłużanie społeczeństwa- 21 tys. zł dziennie, zamierzają w nich znowu startować ponieważ świetnie im się żyje na koszt nas wszystkich. W związku z tym byli pracownicy wraz z działaczami i sympatykami OZZ Inicjatywa Pracownicza wraz z naszym Kolektywem Kostrzyńskich Anarchistów przygotowują szeroką kampanie antywyborczą skierowaną przeciwko najbardziej odpowiedzialnym i decyzyjnym osobom, obecnemu staroście gorzowskiemu Józefowi Kruczkowskiemu, wicestaroście Grzegorzowi Tomczakowi, przewodniczącemu rady powiatu Ryszardowi Iljaszewiczowi i członkom zarządu powiatu Pawłowi Pisarkowi i Stanisławowi Łuczkowskiemu. Osoby te uczestniczą w pracach samorządu po kilka kadencji niektórzy nawet 20 lat, znane są powszechnie z antyspołecznej i antysocjalnej postawy ich poglądów.
Zachęcamy do przyłączenia się w sprawie kampanii antywyborczej, pokażmy na światło dzienne, że złodziei powinno należycie się karać i między innymi bojkot wyborów jest tu wskazany!

Politycy do kostnicy!

sesja

.